*هم نوا*

 
علیرضا اسکویی

منو اصلي

خانه

ايميل

:بازديد

بخشهاي سايت

عکسها

آهنگ ايراني

آرشيو مطالب

آذر ٩٥
امرداد ٩٥
تیر ٩٥
خرداد ٩٥
آبان ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
تیر ٩۳
فروردین ٩۳
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آبان ٩۱
تیر ٩۱
اردیبهشت ٩۱
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
مهر ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
بهمن ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
شهریور ۸٤
آرشيو کلي مطالب

موزيک

نوشته هاي چيکو

درد دلهاي مستر چيکو 1
اندر حکايت جام جهاني
!چيكو شاعرميشود
منشور حقوق بشر
باغ مظفر

دوستان

ازعهد من تاوفای تو
کلکسیون موسیقی
آفتاب خاموش
تنهاترین ستاره

 

فصلی تازه در راه است

این روزها پرونده هسته ای ایران در مرحله ای تازه قرار گرفته است و موج تهدیدات جدید برخی از کشورها مقامات ایرانی را به واکنش و پاسخ گویی به این تهدیدات وادار کرده است.
پس از اینکه رایزنی های دیپلمات های ایرانی با مسئولین کشورهای مخالف و آژانس انرژی اتمی پرونده اتمی کشورمان را در وضعیت مناسب تری نسبت به گذشته قرار داد، موجی از تهدیدات جدید علیه ایران آغاز شده است که مقامات کشورمان را در مقام پاسخگویی تند و صریح در مقابل این تهدیدات قرار داده است. اگرچه این تهدیدات به صورت رسمی از تریبون های داخلی پخش و منتشر نشده است اما از نوع پاسخ گویی مقامات کشورمان اینگونه بر می آید که لحن این تهدیدات بسیار جدی و تند است.
نگاهی گذرا به سر فصل اخبار خبرگزاری های داخل توانایی اثبات این ادعا را دارد.
خبرگزاری فارس که یک خبرگزاری نیمه رسمی داخلی است در صفحه نخست خود خبرهایی با این عنواین قرار داده است:
نيروي دريايي سپاه پاسداران در اطلاعيه‌اي:
اجازه نخواهيم داد دست اجانب و بدخواهان به مملكت اسلامي دراز شود

معاون عمليات نيروي هوايي ارتش در گفتگو با فارس خبر داد:
آمادگي ايران براي حمله متقابل در صورت حماقت رژيم صهيونيستي

وزير دفاع:
ايران براي تهديدات آمريكا پاسخ‌هاي متنوعي در اختيار دارد

سرلشگر صفوي:
حمله احتمالي به ايران در كوتاهترين زمان ممكن سركوب خواهد شد

ایسنا دیگر خبرگزاری نیمه رسمی ایران نیز به نقل از رئیس مجلس شورای اسلامی گفته است:
فرانسه براي جبران عقب‌ماندگي ديپلماسي خود، بر طبل جنگ نكوبد

همچنین این خبرگزاری تیتر خود را از نشست مطبوعاتی وزیر دفاع اینگونه در سایت خود قرار داده است:
ماهم دربرابر«گزينه‌هاي ديگر»آمريكا«گزينه‌هاي ديگري»داريم

علاوه بر این ایسنا در خبر دیگری که از نشست مطبوعاتی سخنگوی دولت تهیه کرده است یکی از تیترهای خبر را به تهدیدات خارجی اختصاص داده است و اینگونه نوشته:
اكنون شرايط، شرايط جنگي نيست

دیگر خبرگزاری های رسمی و نیمه رسمی کشور نیز به انعکاس اخبار پاسخگویی مسئولان کشور پرداخته اند اما چیزی که بیشتر از همه نظر خوانندگان این خبرگزاری ها را به خود جلب می کند، لحن صریح خبرگزاری فارس در انتقال حالت جنگی به مخاطبان خود است. این خبرگزاری در سایر اخبار نیز در روزهای گذشته، به نوعی سعی در القا این وضعیت به مخاطبین خود دارد.
در پایان گفتن این مطلب لازم به نظر می رسد که اگرچه با تلاش مسئولین کشور روند پرونده هسته ای در حالت بهتری قرار گرفته است اما نباید با برخی از سخنان و پاسخگویی ها باعث تحریک کشورهای دیگر برای پاسخگویی و ایجاد فضای مشاجره لفظی را فراهم کرد.

علیرضا اسکویی


 

زندگي كوتاهتر از آن است كه به خصومت بگذرد و قلب ها گرامي تر از آنند كه بشكنند آنچه از روزگار به دست مي آيد با خنده نمي ماند و آنچه از دست برود با گريه جبران نمي شود فردا خورشيد طلوع خواهد كرد حتي اگر ما نباشيم.

علیرضا اسکویی


اندر حکايت دانشگاه آزاد

سپاس و ستايش دانشگاه آزاد را که ترکش موجب بي مدرکي است و به کلاس اندرش مزيد بي پولي... هر ترمي که آغاز مي شود، موجب پرداخت زر است و چون به پايان مي رسد سبب ضرر! پس در هر سال دو ترم موجود و بر هر ترمي شهريه اي واجب...!! از جيب و جان که بر آيد کز عهده ي خرجش به در آيد! ابر و باد و مه و خورشيد و فلک در کارند تا تو مدرک به کف آري و به کارش نبري همه مانند تو سرگشته و بيکار و غمين طي شود عمر به بي حاصلي و در به دري

علیرضا اسکویی


 

به نام بخشنده ی مهربان داور بر حق به نام خداوند ایثار و انصاف

یاران چه غریبانه رفتند از این خانه
هم سوخته شمع ما هم سوخته پروانه
یاران چه غریبانه رفتند از این خانه
هم سوخته شمع ما هم سوخته پروانه
بشکسته سبوهامان خون است به دلهامان
فریاد و فغان دارم دوردیکش میخانه
هر سو نظر اندازی صد خاطره می سازی
زآنها که سفر کردند دلشاد از این خانه


****به یاد عموی عزیزم****

علیرضا اسکویی


گروگانگيري به سبك آژانس شيشه ايي

فردي كه خود را مامور نيروي انتظامي معرفي مي كرد با ورود به تالار ابن سينا دانشگاه تهران اقدام به گروگان گيري 500 تن از دانشجويان شركت كننده در همايش "جاي پاي شهيد" كرد اين فرد خود را جانباز و يكي از ماموران نيروي انتظامي معرفي كرد و مداركي را كه بيانگر استخدام وي در نيروي انتظامي بود را بين حاضران پخش كرد.  وي، دليل اين گروگان گيري را عدم تامين مالي از سوي نيروي انتظامي عنوان كرده است. اين شخص همچنين سياست هاي نيروي انتظامي در برخورد با مردم را به شدت محكوم كرده است.فرد گروگانگير تعدادي سي دي را كه عنوان مي‌كرد در رابطه با اقدامات نيروي انتظامي است به حضار نشان داده و خواهان پخش آن شد.وي همچنين به افرادي كه دچار ترس و وحشت شده بودند اجازه خروج از همايش را داده و سپس در بين دانشجويان اقدام به سخنراني كرد. شاهدان عيني عنوان مي‌كنند كه فرد گروگانگير حتي اجازه فيلمبرداري به وسيله دوربين‌هاي موبايل را به دانشجويان داده بود. اين فرد پس از سخنراني بدون هيچ مقاومتي خود را به ماموران حفاظت دانشگاه و پليس تسليم كرددر بخشي از فيلم منتشر شده از گروگانگيري صبح امروز،‌ دانشجوياني به تصوير كشيده شده اند كه در تائيد سخنان اين فرد براي وي دست مي زنند.اين فرد در سخنان : خود گفته است "ماموران نيروي انتظامي در مرز زاهدان با جان و دل مشغول كار هستند اما معلوم نيست كه اين جنس كراك از كجا وارد مي شه. در تهران روزانه نزديك به يك تن كراك مصرف مي شه. اين مواد چه طور وارد مي شه؟ چرا من گروهبان با يه درجه پائين مي تونم يه شهر رو بهم بريزم؟"برخي از رسانه ها اعلام كردند كه نيروي انتظامي اين فرد را دستگير كرده است، اما آنچه از تصاوير پيداست،‌بيانگر اين حقيقت است كه فرد قبل از ورود نيروي انتظامي خود را به حراست دانشگاه تهران معرفي كرده است.گفتني است،‌ علي رغم بعد ويژه اين خبر،‌ رسانه هاي بسيار كمي اقدام به انتشار آن كردند.

 

فرد گروگانگير

 

 

برای دیدن فيلم گروگانگيري دانشگاه تهران اینجا کلیک کنید

برای دیدن عكسهاي گروگانگيري اینجا و اینجا کلیک کنید

 

پي نوشت:‌

با ديدن اين صحنه ها، ياد فيلم آژانس شيشه اي ابراهيم حاتمي كيا افتادم كه بازيگر نقش اصلي، براي رسيدن به خواسته ساده خود كه درمان همسنگرش بود اقدام به گروگانگيري كرد. جاي هيچ صحبتي باقي نمي ماند و دوستان نيروي انتظامي كه... حرفي نداريم.

علیرضا اسکویی